Великий огляд порівняння Spotify, Apple Music та Youtube Music в 2024
Вітаю всіх, хто любить слухати музику. Я знаю, що в Україні є багато музичних фанів, а часи, коли ми завантажували музику вже закінчилися. Ринок пропонує багато крутецьких сервісів прослуховування музики й часто складно вибрати щось для себе. Я довгий час тестував три найпопулярніші додатки та з радістю дам вам поради.
В Україні є три найбільш популярних сервісу - це Spotify, Apple Music та Youtube Music. Інші немає навіть сенсу розглядати. Обʼєм музики в кожному з цих варіантів покриє ваші потреби.
Огляд Apple Music Україна
Це, мабуть, найдавніший спосіб слухати онлайн музику. Дехто памʼятає свої старенькі плеєри iPod і як завантажували музику через яблуневий додаток. Apple Music вбудований в iPhone тому має декілька переваг для їх користувачів.
Мені, як користувачу iPhone, подобається як виглядає інтерфейс цього додатку. Він дуже продуманий, гармонійно вписується в стиль iOS. Для естетів саме те що треба. І те що все працює на рівні системи відчувається. Немає підгальмовувань, завжди з фону продовжується програвання з того ж самого місця. При підключенні навушників або блютуз магнітоли одразу починає грати музика. Також все воно працює дуже плавно, анімації приємні. Але ж це не найголовніше?
Переваги Apple Music
Тому хочу розказати про особливі функції які особисто мені сподобались:
- Просторове аудіо. Прикольний звуковий ефект. Особливо цікаво прослуховувати вже знайомі композиції в цьому режимі. Вони звучать по новому. Цікаво та доступно тільки в додатку Apple Music. Але щоб все це почути треба використовувати яблучні навушники.
- Режим караоке. Класна фішка. Майже будь-яку пісню можна запустити в цьому режимі й співати. Декілька разів ми зробили такий вечір. Сподобалось.
- Радіо. У фірмовому додатку Apple є класичні, лампові радіостанції які ведуть звичайні люди. Навіть дикторі та діджеї влаштовують шоу. Це дуже круто і відрізняється від того що пропонує автоматична підбірка пісень. Але на жаль для України не дуже актуально, бо все станції англомовні.
- Ручні підбірки рекомендації. З одного боку це плюс, бо плейлисти створюють реальні люди й часто там тільки якісна музика. З іншого боку вони виходять не часто і різноманітності не вистачає.
- Дуже круте управління гучністю. Окремий повзунок під перемоткою.
- Інтеграція з Shazam, якщо ви їм користуєтесь, то пісні можна зберігати одразу в вашу медіатеку.
Головні мінуси Apple Music
А тепер хочу розповісти про мінуси яблучної музики. Вони є і для мене це важливо:
Дивні рекомендації
Вони начебто не погані в цілому, але там де є нюанси щось іде не по плану. Наприклад коли я хочу послухати музику схожу на українську пісню Макса Барського то далі по списку тягнеться російська музика. Я думаю це тому, що Apple погано розділяє мовні особливості виконавців. Якщо у того колись були популярні пісні російською, то сервіс відносить виконавця до цієї групи.
У мене були проблеми з тим яка музика рекомендується і я шукав способи скинути налаштування. Хотів почати з початку де ми обираємо з бульбашок ті гурти які нам подобаються. Але цього функціонала знайти я не зміг. Навіть звʼязавшись з техпідтримкою, яка передзвонила мені, ми не змогли знайти способа що працює. І це дивно. Бо з часом все одно додаток мені підкидує якусь дуже дивну рекомендацію…
Також я помітив що часто рекомендуються старі пісні. Дуже мало плейлистів українською, а ті що є не так часто оновлюються, як цього б хотілося.
Дрібні глюки додатка
Не можу точно сказати з чим це пов'язано, але я доволі часто стикався з дивною роботою Apple Music. Від мобільної мережі в авто пісня могла не завантажитись і починала грати наступна. Або взагалі тиша. Перемотка, перемикання треків навіть через вайфай повільніше ніж у всіх інших. Один раз в поїздці мене підвів режим прослуховування офлайн. Він працював не коректно. У мене був збережений плейлист, але коли зʼявлявся слабкий інтернет додаток намагався перемикнутися і все працювало не дуже добре. В Спотіфай і Ютуб мьюзік все що збережене грає гарно і плавно.
Огляд Youtube Music Україна
Всі користуються Ют'юбом. А музика від цього сервісу стала дуже популярною. Працює добре і має такі плюси як:
- Інтерфейс. Дуже зручний, простий та логічний. Все на своїх місцях, немає нічого зайвого. Працює швидко.
- Пошук. Через те, що музика використовує фірмовий пошук Ґуґла то ви можете писати будь-яку біліберду на будь-якій мові. Пошукові алгоритми знайдуть пісню. Такого пошуку немає ніде.
- Рідкі записи, кавери, відеоверсії. Youtube використовую також музику зі свого відеосервісу, тому можна знайти дуже рідки композиції або кавери.
- Shorts. Звісно ж Ґуґл засунув і сюди свої «Тіктоки». Тому можна гортати стрічку і знаходити цікаву музику дивлячись фрагменти кліпів.
- Вартість. Це найдешевший музичний сервіс. А якщо ви платите за відеосервіс Ютуб преміум, то «Музика» іде в подарунок. До того ж можна слухати музику безкоштовно без підписки з рекламою.
Тепер трішки про недоліки. Вони є, але, як на мене не принципові.
- Рекомендації. Дуже не погані. Як на мене, вони вище за Епловські і пропонують вам те, що ви хочете слухати. Недоліком є те, що вони бувають дуже однообразні, передбачувані, скучні. Навряд вам підкине щось цікаве. У виборці буде багато пісень із вашого вибраного або прослуханого раніше.
- Плейлисти. Їх багато. На різні смаки. Вони не погані. Але відчувається автоматичність. Можливо коли Ґуґл додасть в сервіс свій ШІ Gemini то зʼявиться родзинка, ну тоді я виправлю цей абзац, а поки так.
- Робота на iOs. Очікувано що на Андроїд Ютуб музика працює краще, але звісно теж не ідеально. А от на Айфоні якщо поставити музику на паузу, а згодом відкрити то скоріш за все черга відтворення буде втрачена. Той же Спотіфай працює добре, а також має еквалайзер, який і досі не додали в YouTube Music.
- Додатки. Традиційно Google не розробив додатки для ПК та Mac. Тому слухати на десктопі музику можна лише через браузер. А це не завжди зручно.
- Занадта інтеграція. Коли додаєш пісню в плейлист або підписуєшся на улюбленого виконавця то все теж саме відбувається і на відео Ютубі. Як розділити підписки та плейлисти Youtube та Youtube Music? Я не зміг це зробити і це бісить. Бо не завжди хочеш бачити одне і те саме і там і там.
Огляд Spotify Україна
Це дуже цікавий музичний сервіс. Безкоштовною версією користуватися неможливо, бо там купа обмежень, а от спробувати пробну версію я вам раджу. Спотфай заточен як під музику, так і під подкасти та аудіокнижки. Тобто все що можна слухати. І це прикольно. Давай про основні плюси:
Переваги сервісу Спотіфай
- Працює скрізь. Spotify можна запустити на купі пристроїв. Майже будь-яка операційна система має фірмовий додаток. Він є навіть під Linux. І всі вони дуже класно працюють.
- Безшовне перемикання. Між пристроями можна перемикатися дуже легко. Коли слухав на десктопі, а продовжив з того ж місця на смартфоні чи телевізорі. Це прям дуже круто. Такого поки немає у конкурентів.
- Налаштування. Еквалайзер звука, плавне перемикання пісень, коли одна находить на іншу створюючи ефект радіо. Вирівнювання та ще безліч параметрів які можна налаштувати під себе.
- Подкасти та аудіокнижки. В якийсь момент це стало дуже зручно. А кажуть що запрацює автоматичний переклад подкастів з англійської на інші мови. Отут буде просто топ.
- Рекомендації. Це ж напевно найважливіше. І те, чому ми тут зібрались. Вони в Спотіфай дуже приємні. Це дещо середнє між ручними підбірками AppleMusic та автоматичними від Youtube Music. Я часто знаходив цікаву музику яку не чув раніше саме через Spotify. Хоча я однаково користувався всіма трьома сервісами.
- Аналог Shorts я не вважаю перевагою, до того ж поки функціонал працює дивно. Давай згодом повернемося до цього питання. Або напишіть в коментарях свою думку.
- Spotify DJ. Чесно кажучи шкода що ця функція не працює в Україні. Це віртуальний Діджей на базі штучного інтелекту, який підбирає музику на базі ваших вподобань та ще і розказує щось в проміжках. Тобто повністю персональна радіостанція. От якби ще новини з телеграма читала.. Але спочатку чекаємо підтримку нашої країни.
Мінуси Спотіфай
Для мене це не дуже зручний інтерфейс. Місцями дещо заплутаний. Наприклад пошук зверху не завжди шукає по всій музиці. Якщо ви на вкладці медіатеки, то пошук ведеться тільки в ній. А ще пошук не такий точний як у Ґуґла. Мені не подобається що заходячи на сторінку виконавця я бачу тільки 5 популярних пісень і не можу побачити більше. Альбоми та сингли в розброс. Доволі складно орієнтуватися. І мабуть, це все.
Висновки або чим користуватися
Якщо ви купуєте Youtube Premium, то можете слухати музику від них. Особливої різниці ви навряд помітити. Хіба що вам потрібен добре працюючий додаток під різні операційні системи. Якщо вам треба платити за якийсь музичний сервіс то обирайте Spotify - це найкращий варіант на сьогодні. Apple Music треба обирати якщо у вас багато пристроїв яблучної компанії, якщо ви любите просторове аудіо та готові на ті недоліки яки я описав вище. Але це індивідуально. Я фанат Apple, але зараз на постійній основі використовую сервіс від Google, тому що для мене YouTube Music - найкращий за совокупністю факторів.